KOİDER’in de verdiği destek ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Mevzu Kadınsa” isimli etkilik gerçekleştirildi

İzmit Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, KOİDER ve KOÜ Genç Girişimciler Klübü tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Mevzu Kadınsa” isimli bir etkinlik gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Baki Komşuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, konuşmacı olarak Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar GÜLTEKİN CANDEMİR, KOİDER Başkanı Nilgün İRTENİ YILMAZ, gezgin Güntülü YALÇIN, Schneider Elektrik’te elektrik mühendisi olarak çalışan Bihter ÜNLÜSOY, pilot Elif GÜVEYLER, CEO Deren Kemal TANGUR ve  akademisyen Asil ÖZBAY katıldı.

Dernek Başkanımız Sn. Nilgün İRTENİ YILMAZ, “Genç girişimci arkadaşlarımız canla başla efor sarf ettiler. Başta Başkan Mustafa Kapkaç ve tüm arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Kadınlar üretime ve yönetime katıldığında ülkenin kalkınmasında çok büyük rol oynamaktadır. Tüm dünyada toplam yetenek havuzunun yarısını oluşturan kadınların potansiyelini ortaya koyamaması küresel bir kriz oluşturmaktadır. Ülkemizde 15-64 yaş aralığında kadınların % 34’ü çalışmaktadır. Yapılan araştırmalar 2025 yılına kadar bu oranın % 64’e taşınması hedefleniyor. Türkiye’nin milli gelirinin % 20 artması hedeflenmektedir. 2005 yılından bugüne kadar 4.7 milyon kadının iş hayatına katıldığını görüyoruz. KOİDER olarak kadınların sosyal, ekonomik ve kişisel olarak gelişmelerini istiyoruz. Kocaeli Üniversitesi’nin başarılı kadınları bir araya getirmesinden dolayı memnuniyet duyuyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.